Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2018, 00:00

Komentár šéfredaktorky HN: Debakel, ale...

Smer voľby prehral. Bude zaujímavé sledovať, ako bude vyzerať politika od nepolitikov.

Komentár šéfredaktorky HN: Debakel, ale...
Zdroj: archív

Môže sa prvý aj posledný člen Smeru na výsledky pozerať hocijako, pravda je iba jedna. Voľby prehrali. Úprimne, dnešnou optikou nám ich vlaňajšie straty v župných voľbách môžu pripadať ako zakopnutie. Lebo skutočný debakel prišiel až tento víkend.

​Vlani Smeru zostali aspoň dvaja župani. Teraz, na úrovni krajských miest, ani jeden jediný primátor. Pri župných voľbách boli smeráci nahradení ľuďmi z viac či menej štandardných strán. Tento rok protestsongom v ľudskej podobe. Vlani sme mohli hovoriť o postupnom vyčerpávaní stále silnej strany. Tento rok však v nejakej korózii príčiny nehľadajme. Skôr sa pozrime späť, na koniec februára 2018. Išlo o prvé voľby po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Môže to znieť prvoplánovo, ale minimálne časť spoločnosti (či väčšia, či menšia, to nechajme v tomto prípade bokom) chce zmenu. Nejde o revolúciu, to však neznižuje váhu signálu, ktorý ľudia vyslali. Vybrali si tých, ktorí im sľubovali nové riešenia pre ich mestá. Často kritizujúcich predchádzajúce vedenia magistrátov. Ľudí aktívnych, ktorí s nimi proaktívne komunikovali, vo veľkom aj osobne.

A teraz jednoduchá otázka: videli ste predsedu Smeru alebo premiéra obchádzať Slovensko po boku kandidátov? S nadsadením by sme mohli špekulovať, že sa nevedeli dohodnúť, kto z nich bude tou nosnou tvárou. Alebo prejdeme do pragmatickejšej roviny a budeme predpokladať,

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.