Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2018, 16:03

Máme šťastie, že Andrej Danko je doktorom práv

Prázdny statusový symbol je jediným titulom, aký si Danko zaslúži.

Máme šťastie, že Andrej Danko je doktorom práv
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Tajné hlasovanie je vymoženosťou parlamentarizmu, pretože zákonodarcom umožňuje hlasovať tak, ako predpokladá Ústava, nie niečí palec. Či sa to potvrdí pri odvolávaní Andreja Danka, zatiaľ nevieme. Rozhodnutie Mosta nezúčastniť sa na hlasovaní však ukazuje, že predseda parlamentu sa báť nemusí.

​Partner sa ho nezastane, ale zároveň sa opäť raz zachová koalične. Vláda, ktorá nestojí a nepadá na žiadnom ministrovi a žiadnom koncesionárskom poplatkovi, tak nepadne ani na rigoróznom kompilátorovi.

Docent Peter Kresák už aspoň nebude musieť riešiť dilemu, či by bol rovnako veľkorysý, aj keby mu takýto kompilát odovzdal niektorý z jeho rigorozantov.

Ako spoznáte, že magister Danko je v úzkych? Začne argumentovať právom. Chýba mu jasná definícia plagiátu. To je slovo do odbornej debaty, no nie poľahčujúca okolnosť. Priestor upraviť plagiátorstvo je aj vo vnútorných predpisoch vysokých škôl.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.