Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2018, 00:00

Sme Západ. Našťastie

Slovensko nie je na vojnový konflikt a prípadnú humanitárnu katastrofu na 45-miliónovej Ukrajine pripravené ani logisticky, ani mentálne.

Sme Západ. Našťastie
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Výskyty slova „záväzne“ v nezáväznom migračnom pakte OSN máme spočítané do najmenších podrobností, zato na prvý oficiálny ozbrojený konflikt v rusko-ukrajinskej kríze reagujeme vlažne.

Pravda, Mariupol je od Bratislavy vzdialený zhruba ako Ankara, a tamojší „vojenský prevrat“ u nás zahraničnopolitické zemetrasenie nevyvolal. Vyhlásenie vojnového stanného práva v susednom štáte – prvýkrát v histórii samostatného Slovenska – by si však azda zaslúžilo inú optiku.

Nie každá vojna je hybridná, ale zdržanlivosť si zatiaľ, našťastie, môžeme dovoliť. Ako pre magazín Foreign Policy uviedol anal

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.