Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2018, 00:00

Fiškálny monokel

Mohlo by sa zdať, že extra miliardy sa zo štátnej kasy kamsi vyparili. Isteže, intenzívnejšie by sme pocítili, keby boli minuté na splátky dlhov. Veru pocítili. Na nižších platoch.

Fiškálny monokel
Zdroj: TASR

Či za vynulovaním jednej deficitnej desatinky, ktorú šteklivo plánoval Peter Kažimír, ale premiér Pellegrini nakázal na poslednú chvíľu rozpustiť, stojí (aj neoficiálny) zdvihnutý prst Európskej komisie, je v podstate irelevantné. Diktát Bruselu bol aj tak nezanedbateľným motorom konsolidácie verejných financií.

V teórii pokru platí, že ak hráte prevažne opatrne, občas musíte hru vybalansovať odvážnejším gemblovaním. Adaptovaním tohto prístupu na naše potreby dospejeme k tvrdeniu: rozpočet v podobe, v akej bude schválený, bude pasé ešte skôr, ako uplynie prvých sto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.