Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.12.2018, 00:00

Osobitný odvod: „Ako slepý nevidí a hluchý nepočúva“

Obchodníci si kladú otázku, z čoho nové zaťaženie zaplatiť.

Osobitný odvod: „Ako slepý nevidí a hluchý nepočúva“
Zdroj: Reuters

Blíži sa záver roka a mnohí očakávame vážne rozhodnutie. Minulý týždeň, podotýkam v deň svätého Mikuláša, parlament schválil osobitný odvod pre obchodné reťazce. Obávam sa však, že predkladateľom uniká konkrétne pomenovanie, z čoho ten „čudný“ odvod zaplatiť. Aktuálne sa návrh nebude vzťahovať na malé a stredné podniky. Budú úpravy dostatočné? A čo so slovenskými zamestnávateľmi? Začnem tým, ako jeden z najvyšších ústavných činiteľov pán JUDr. Andrej Danko neustále opakuje, že chce postihnúť nadnárodné obchodné reťazce, aby sa začali správať ľudsky a korektne. Bohužiaľ, opak je pravdou, práve tie generujú dostatočný zisk, aby odvod boli schopné platiť. Ak si z dostupných zdrojov a účtovných závierok pozrieme hospodárenie reťazcov, ako sú Tesco, Kaufland a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.