Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 00:00

Trpký cukor a nezmyselné zákony

Špecialistov je nedostatok a nemožno mrhať ich odborným vzdelaním.

Trpký cukor a nezmyselné zákony
Zdroj: Dreamstime

Zhruba 4,5 tisíca zničených obličiek a 500 amputovaných nôh pribudne každý rok pre rozmáhajúcu sa cukrovku do štatistík Národného centra zdravotníckych informácií.

Pritom vzniku tejto choroby sa dá zabrániť, zmierniť jej progres a predísť kritickým štádiám končiacim napríklad slepotou alebo amputáciou.

Ako? Kvalitnou, cielenou liečbou, edukáciou a vlastnou snahou pacientov niečo vo svojom živote zmeniť. Je naivné myslieť si, že lekár diabetológ má dostatok času na to, aby mohol detailne vzdelávať a podporovať pacientov v ich snahe.

Špecialistov je nedostatok a nemožno mrhať ich odborným vzdelaním. Takáto práca s pacientom prináleží edukátorovi diabetu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.