Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2018, 00:00

Podvodníci a prezidenti

To, že Andrej Kiska nadobudol pozemok Jána Franca v dobrej viere, bolo známe od vyhlásenia rozsudku. Dôležitejšie ako tento fakt sú argumenty v odôvodnení.

Podvodníci a prezidenti
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Andrej Kiska o jeden pozemok vo Veľkom Slavkove prišiel, no kúpu ďalších deviatich, ktoré už vlastní jeho bývalá manželka, mu tiež sprostredkoval človek v súčasnosti obvinený v troch trestných veciach. Polícia ho vyšetruje aj pre podvodné vydržanie pozemku Jána Franca.

Dôvodov na pochybnosti je niekoľko. Francova lúka má takmer dvojnásobnú výmeru ako deväť pozemkov spolu, no bola takmer 180-krát lacnejšia. Nehovoriac o tom, že Július Sirocký, ktorý pozemok vlastnil iba šesť dní, kým ho predal Kiskovi, vypovedal, že uňho pracoval na výstavbe garáže. Rovnako ako sprostredkovate

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.