Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.12.2018, 00:00

Umelá inteligencia pomáha životnému prostrediu aj zrakovo postihnutým

Denne pribúdajú po celom svete riešenia, ktoré zlepšujú život okolo nás.

Umelá inteligencia pomáha životnému prostrediu aj zrakovo postihnutým
Zdroj: Pixabay

Už máte vybratý darček pod stromček? Podľa každoročných spotrebiteľských prieskumov väčšina ľudí túži dostať na Vianoce oblečenie, elektroniku, kozmetiku či knihu. Existuje však skupina ľudí, a nie je ich málo, ktorá má úplne iné želania: uvidieť svet naokolo, dostať lekárske ošetrenie, získať strechu nad hlavou alebo viac vody pre seba a svoju pôdu.

Dobrou správou je, že už sa to deje. Vďaka pokroku v technológiách a správnemu využívaniu umelej inteligencie sa aj takéto priania stávajú realitou. Už teraz denne pribúdajú po celom svete riešenia na báze umelej inteligencie, ktoré pomáhajú zlepšovať život okolo nás. Zrakovo postihnutým pomáha rozpoznať okolie napríklad bezplatná zvuková aplikácia Seeing AI, analýza dát pomáha farmárom zvýšiť udržateľnú výrobu potravín, špeciálny algoritmus zase v

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.