Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2018, 00:00

Uterák v ringu. December podčiarkol výsledky roku 2018

Dlhodobejšiu podporu akciám nepriniesli rokovania medzi USA a Čínou, ústretovejší Fed či lacnejšia ropa.

Uterák v ringu. December podčiarkol výsledky roku 2018
Zdroj: Reuters

Decembrové prepady akciových trhov uzavreli slabý rok. Či za poklesom trhov sú viac obavy z obchodných vojen alebo rast úrokových sadzieb, sa živo diskutuje.

Nezhodnú sa nielen Donald Trump s Jeromom Powellom – guvernérom Fedu, ale jasno v tom nemajú ani finanční analytici. V Európe sa s napätím čakalo na hlasovanie o brexite v britskom parlamente. Situácia bola ako vždy chaotická a neprehľadná a vyzeralo to na ťažký neúspech Theresy Mayovej, keďže k podpore dohody s EÚ sa hlásilo veľmi málo poslancov. Premiérka preto radšej hlasovanie stiahla z programu. O čom sa však hlasovalo, bola dôvera vlastnej strany Mayovej ako premiérke. Aby zmätok bol dokonalý, tak tá pre zmenu hlasovanie zvládla. Dôveru teda dostala premiérka, ktorá dojednala dohodu, ktorá nemá podporu.

K udalostiam mesiaca patrili aj zasadnutia hlavných centrálnych bánk. ECB sadzby nezmenila, no v očakávaniach budúceho vývoja

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.