Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.12.2018, 16:03

Derniéra premiéra, ktorý mal nahradiť prezidenta Fica

Kým ešte nedávno sa Kaliňák od predsedu dokázal výrazne odlíšiť, dnes používa rovnaký slovník o dvojakom metre zo strany médií a svoje kauzy považuje hoaxy.

Derniéra premiéra, ktorý mal nahradiť prezidenta Fica
Zdroj: TASR

Pôvodne tu mal byť komentár o známych tvárach, ktoré pomáhajú predávať značky. Paradoxne, aj do takého textu by sa hodilo meno Roberta Kaliňáka, patrí totiž k smeráckym fešákom. Navyše si dokázal (minulý čas je dôležitý) udržiavať nadštandardne dobré vzťahy i s novinármi.

Možno aj preto ustál nápor viacerých škandálov, za ktoré sa na západ od Súmračnej zvykne vyvodzovať politická zodpovednosť. Spomeňme policajnú streľbu na študentov pre chybu v evidencii vozidiel či vývoz výbušniny pri cvičení.

Aktuálne Kaliňák avizuje, že ho v parlamente čaká derniéra, nie tak dávno sa však spomínal ako kandidát na premiéra, presnejšie v čase, keď Robert Fico veril, že vyhrá prezidentské voľby. Jeho premožiteľovi Andrejovi Kiskovi však namiesto blahoprajného telegramu mala prísť faktúra za súkromné lety prezidentským lietadlom, tak to aspoň pred rokom avizoval (ex)minister vnútra.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.