Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.12.2018, 00:00

Lubyovej inklúzia

Pri pohľade na stranu, ktorá má v kompetencii školstvo, by sa mohlo zdať, že inklúziou sa namiesto práva na rovnaké vzdelanie aj pre znevýhodnených rozumie právo na titul aj bez vynaloženia rovnakej (či aspoň nejakej) snahy.

Lubyovej inklúzia
Zdroj: TASR

A čo si predstavujete pod slovom inklúzia? opýtal by sa legendárny major Terazky. Pri pohľade na stranu, ktorá má v kompetencii školstvo, by sa mohlo zdať, že inklúziou sa namiesto práva na rovnaké vzdelanie aj pre znevýhodnených rozumie právo na titul aj bez vynaloženia rovnakej (či aspoň nejakej) snahy. Kauza titulu šéfa SNS je jednou z najväčších v našom školstve, čo je dosť absurdné, keďže pozornosť si zaslúžia oveľa závažnejšie problémy. Netvrdíme, že médiá mali prípad ignorovať. Naopak, rýchle a hlavne sebareflexívne riešenie (po zahraničnom vzore) mal ponúkn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.