Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.01.2019, 00:00

Sme krásne kolieska

Aj slovenská selekcia vianočných darčekov dopomohla k chvíľkovému kolapsu austrálskeho dolára.

Apple však predstavil aj svoj lacnejší iPhone XR, ktorý má síce obyčajnejší displej, za to však obsahuje rovnako špičkový výkon a naozaj skvelý fotoaparát. A to aj napriek tomu, že má "len" jeden fotoaparát na zadnej strane. Dizajnovo sa zároveň tiež podobá na drahších kolegov, no… zatiaľ nie je úplne jasné, ako sa darí predaju týchto iPhonov. Hoci Apple tvrdí, že sa predáva výborne, neposkytol oficiálne dáta.
Zdroj: Alžbeta Harry Gavendová/HN

Aj v deštrukcii smieme hľadať krásu. Výkyvy v menách v pacifickom regióne demonštrujú, ako tesne poprepájané je svetové hospodárstvo: aj slovenská selekcia vianočných darčekov dopomohla k chvíľkovému kolapsu austrálskeho dolára.

Výsledky korporátov za minulý štvrťrok, na ktoré bedlivo čakajú investori po výpredajoch na Wall Street, budú poznačené slabším výkonom najsledovanejšej firmy sveta. Apple sa síce rozhodla prestať zverejňovať detaily o počte predaných produktov, teraz však varuje: tržby budú poznačené horším predajom iPhonov. Na vine sú skôr domácnosti čí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.