Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.01.2019, 00:00

Nápad poslanca Fica

Politici majú veľa iných možností prezentovať svoj názor. Na rozdiel od bežného čitateľa nie sú odkázaní na právo na odpoveď.

Nápad poslanca Fica
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Rušenie opatrení nie je program, napísal prednedávnom Robert Fico. Aha, zato nápad tvorivej skupiny Dušan Jarjabek – Miroslav Číž zrušiť zrušenie práva na odpoveď pre politikov, znovu zaviesť peňažnú náhradu za neuverejnenie odpovede a obnoviť tak pôvodné znenie tlačového zákona, je program par excellence. Možno preto, že je to v skutočnosti nápad poslanca Fica.

​Právo na odpoveď zabezpečuje prístup do masmédií a spravodlivú rovnováhu medzi slobodou prejavu a záujmami dotknutých osôb. Podporuje slobodu prejavu tých, ktorí by sa inak do médií nedostali.

Politici majú veľa iných možností prezentovať svoj názor. Na rozdiel od bežného čitateľa nie sú odkázaní na právo na odpoveď. Podľa niektorých interpretácií ho nemali ani podľa pôvodného znenia (a teda ho nebudú mať ani teraz). Bolo by zaujímavé sledovať

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.