Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 00:00

Národný letecký dopravca: veď štát nezvláda ani koľajnice a diaľnice

Ak by ministri cestovali na výjazd bez majákov a pri dodržaní rýchlosti, skôr by pochopili, že lokálni politici, investori a manažéri majú v doprave oveľa prízemnejšie očakávania.

Národný letecký dopravca: veď štát nezvláda ani koľajnice a diaľnice
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Národný letecký dopravca zapadá do mozaiky národného železničného dopravcu a siete diaľnic. Ten prvý si užíva monopolné postavenie a rezignovanú verejnosť už ani veľmi nevzrušila minulotýždňová informácia o (ďalšom) roztrhnutí rýchlika pri Trenčíne. Stav autostrád asi netreba vodičom podrobne opisovať. Keby boli za štátom dobré referencie z koľajníc a diaľnic, skôr by sme uverili, že bude vedieť poradiť aj vo vzduchu.

Navyše, ak by bolo lietanie nad Slovenskom dobrý nápad, nehovorili by sme o Sky Europe, Danube Wings, Slovakian Airlines či ďalších v minulom čase.

Lietad

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.