Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2019, 00:00

Voloviny na obed

Trend v EÚ je jasný: od roku 1990 spotreba hovädzieho mäsa na osobu klesá. A podľa OECD má klesať aj naďalej. V situácii, keď dopyt slabne a časť konkurencie je bez škrupúľ, bude čoraz náročnejšie udržiavať odvetvie pri živote.

Voloviny na obed
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Hudobné hviezdy Beyonce a Jay-Z ponúkajú fanúšikom doživotné voľné vstupy na koncerty. Podmienka? Vylúčiť z jedálnička živočíšne produkty. Speváci sa snažia upozorniť na environmentálne dosahy konzumácie mäsa. V kontexte škandálu s poľským hovädzím nebude treba ani podobné popchnutie, aby sme sa zamýšľali nad masovým mäsom.

Kauza hnilého poľského mäsa vôbec nemusí byť ojedinelá, varujú veterinári. Keď je odvetvie pod prísnym drobnohľadom, ale na prekabátenie dozoru stačí počkať do večera, azda sa treba zamyslieť nad, takpovediac, štrukturálnymi problémami. Ako je te

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.