Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2019, 22:06

Komentár Martina Behula: Keď hrá Robert Fico, prehrajú všetci

Po dnešku je to jasné. Robert Fico má plán. Prekaziť mu to môže Andrej Kiska.

Komentár Martina Behula: Keď hrá Robert Fico, prehrajú všetci
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ústavný súd bude o dva dni prázdnejší ako redakcia novín po uzávierke. Keď sa podobne vyľudnil v roku 2007, pretože poslanci nedokázali za tri roky zvoliť dostatočný počet sudcov, prezident vymenoval chýbajúcich deviatich už o necelý mesiac. Nádej, že história sa zopakuje aj v tomto ohľade, je mizivá.

Po dnešku je to jasné. Robert Fico má plán. Prekaziť mu to môže Andrej Kiska. Údajne nehodlá čakať, kým mu parlament navolí dostatok kandidátov a predsedu vymenuje spomedzi zostávajúcich sudcov.

Ambície Roberta Fica sťahovať sa do Košíc by potom určite opadli. Zostávalo by mu dúfať, že časom sa predseda vzdá, a nový prezident vymenuje namiesto neho práve Fica.

Napokon, Petrovi Kažimírovi čosi podobné v NBS zrejme vyjde. Fico hrá hru, ktorú už teraz prehral, no zdá sa, že je rozhodnutý dohrať ju do trpkého konca. Vlastne prehrali všetci, ktorí sa na nej zúčastnili. Dobrovoľne, či nedobrovoľne.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.