Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2019, 15:20

Nový minister financií sa spochybnil svojím podpisom

Varovaním je, že sociálne balíčky predloží koalícia väčšinou cez poslanecké návrhy, aby obišla riadny legislatívny proces.

Hoci sa loď potápa, Robert Fico odvážne ostáva na palube a koordinuje vŕtanie ďalších dier. Pod loďou si môžeme predstaviť vyrovnaný rozpočet ostreľovaný predvolenými sociálnymi balíčkami koaličných partnerov, ale aj klesajúce preferencie Smeru.

​Spôsob, akým šéf sociálnych demokratov predstavil nové meno ministra financií, sa dá vnímať ako snaha ukázať Petrovi Pellegrinimu, kde sú hranice jeho emancipácie.

No máme tu aj pohľad, ktorý naznačuje isté premiérovo víťazstvo – rezort totiž nepovedie avizovaný František Imrecze. Pellegrini mal však iné plány, pred necelým týždňom na HNClube povedal, že rezort si načas nechá pod sebou. Argumentoval, že zložité rokovania o rozpočte by nový minister nemusel zvládnuť.

​S takouto obavou jednoznačne súhlasíme. Ficove tvrdenie, že finančné procedúry na rokovaní bude riadiť premiér a nový minister to len technicky dotiahne, sú len čiastočnou náplasťou.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.