Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Vykrúcať sa pred konkurenciou sa nedá večne

V teórii sa cena obchodovateľného statku (či plat kamionistu) v ekonomicky prepojených regiónoch podobá. V praxi sa tomuto procesu dá len ťažko zabrániť (bez používania neférových praktík).

Vykrúcať sa pred konkurenciou sa nedá večne
Zdroj: Archív HN

Každý, kto absolvoval celodenné „krútenie volantom“, azda privolí – práca profesionálnych šoférov je náročná. Ak však vo vašom životopise zastáva dominantnú pozíciu vodičský preukaz, nadbytok kariérnych možností nepatrí medzi strasti vášho profesionálneho života. Platy v doprave nám pomáhajú zbadať pascu stredného príjmu aj to, prečo je lepšie vyvarovať sa jej.

Logistické firmy zamestnávajú zhruba päť percent pracujúcich Európanov. Na Slovensku sa tento podiel blíži k siedmim percentám. Jednak má tunajšia ekonomika intenzívnejšiu potrebu transportovať tovary, jednak um

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.