Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2019, 00:00

Procházka ukazuje, že kľúčom k zvoleniu je masochizmus

Zatiaľ mu to vyšlo len pol na pol.

Procházka ukazuje, že kľúčom k zvoleniu je masochizmus
Zdroj: TASR/M. Baumann

Emeritný sudca Ústavného súdu Ján Drgonec povedal, že niektorí poslanci sa pri výbere kandidátov na ústavných sudcov správajú ako diverzná jednotka.

A poslanci robia všetko preto, aby dokázali, že z Drgonca nehovorí urazená pýcha neúspešného kandidáta. Mali zvoliť šesť mien. Dohodli sa na štyroch kandidátoch. A zvolili jedného.

Keď sa po prepočítaní Ficovým ústavným koeficientom môže z 13,5 stať 15, tak aj zo šiestich môže byť zrazu jeden. Zdá sa, že Fico sa naozaj rozhodol bojovať so Zuzanou Čaputovou a využíva na to jedinú zbraň, ktorú má ešte ako-tak k dispozícii – poslanecký klub Smeru.

Akú to môže mať logiku, nevedno. Ako pomsta či dokazovanie si moci by to bolo úbohé, a nádej, že ak bude voľbu odďaľovať dostatočne dlho, nastanú priaznivé okolnosti, za ktorých by mohol kandidovať aj on sám, podľa nášho názoru Fico určite neživí.

Čakať na parlamentné voľby nemá zmysel – predpokladáme, že po nich už Smer dosah na zloženie Ústavného súdu mať nebude.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.