Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2019, 00:00

Komentár Martina Behula: Vladimír Iľjič Mizík

Kritiku si nezaslúžia súdy, ale prokuratúra.

Komentár Martina Behula: Vladimír Iľjič Mizík
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Keď bol Vladimír Iľjič Lenin ešte Ulianovom, strávil rok vo väzení. V cele premýšľal a písal a vraj si uvedomil, že ruskí roľníci, ktorí sa sťahujú do miest, vytvoria proletariát, v ktorom sa prebudí triedne vedomie a časom násilím zvrhne buržoáziu s aristokraciou.

Poslanec ĽSNS Stanislav Mizík má s Leninom spoločného viac ako rovnako zastrihnutú briadku, no to, čo všetko by mu napadlo vo väzení, sa nedozvieme.

Kritiku si nezaslúžia súdy, ale prokuratúra. Odvolací súd môže zrušiť prvostupňové rozhodnutie aj pri pochybnostiach o správnosti skutkových zistení.

V tomto prípade však súd nepochybil pri vyhodnocovaní dôkazov, ale obžaloba neuniesla dôkazné bremeno. Nesníme ho z nej ani Mizíkovo mlčanie, ani to, že obhajoba nehovorila pravdu, keď tvrdila, že obžalovaný neovláda počítač.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.