Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Uže po čínsky

Je prirodzené pýtať si zdroje tam, kde chcete podnikať a kde poznajú váš biznis. Domicil v Hongkongu môže navyše pomôcť pri obchodných vojnách.

Uže po čínsky
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Neznámy sprejer, ktorý svojho času na bilbord napísal „Kiska ty uže“, teraz zrejme ľutuje, že neprimaľoval aj malé c v krúžku. Licenčné poplatky za zľudovený výrok by mu priniesli zaujímavé peniaze.

Môžeme si o Andrejovi Kiskovi myslieť čokoľvek, za snahou urobiť z neho na základe pôžičkového biznisu úžerníka, bol v prvom rade politický marketing.

Skôr treba povedať, že pomohol domácnostiam bez vlastných zdrojov zlepšiť vybavenie a z makropohľadu zas urýchlil nákupy a potiahol spotrebu. Netušíme, prečo by malo prekvapiť, že to robil zo zištných dôvodov.

Isté kontroverzie, napríklad rozhodcovské doložky, by sme našli aj v českých uže – spoločnosti Home Credit. Rovnako však ide o tradičný biznis, ktorému sa navyše darí aj v Ázii.

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.