Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2019, 00:00

Uže po čínsky

Je prirodzené pýtať si zdroje tam, kde chcete podnikať a kde poznajú váš biznis. Domicil v Hongkongu môže navyše pomôcť pri obchodných vojnách.

Uže po čínsky
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Neznámy sprejer, ktorý svojho času na bilbord napísal „Kiska ty uže“, teraz zrejme ľutuje, že neprimaľoval aj malé c v krúžku. Licenčné poplatky za zľudovený výrok by mu priniesli zaujímavé peniaze.

Môžeme si o Andrejovi Kiskovi myslieť čokoľvek, za snahou urobiť z neho na základe pôžičkového biznisu úžerníka, bol v prvom rade politický marketing.

Skôr treba povedať, že pomohol domácnostiam bez vlastných zdrojov zlepšiť vybavenie a z makropohľadu zas urýchlil nákupy a potiahol spotrebu. Netušíme, prečo by malo prekvapiť, že to robil zo zištných dôvodov.

Isté kontroverzie, napríklad rozhodcovské doložky, by sme našli aj v českých uže – spoločnosti Home Credit. Rovnako však ide o tradičný biznis, ktorému sa navyše darí aj v Ázii.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.