Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2019, 00:00

Ľudia vyhorievajú a progresívci majú plán ako Dankove poukazy

Návrh hrozí konfliktom, ale o to, či aj v 21. storočí potrebujeme, aby štát držal príslušníkov strednej triedy za ručičku (ako počas totality v 20. storočí), alebo im dal priestor na osobnú slobodu.

Ľudia vyhorievajú a progresívci majú plán ako Dankove poukazy
Zdroj: TASR

Aby ste vedeli, sabatikal je zrážka dvoch svetov. „Jeden pripúšťa, že podmienky práce sa rýchlo menia a záťaž na psychiku rastie, ten druhý sa zasekol v 20. storočí,“ tak sme si to aspoň prečítali v Denníku N. Než nám progresívci definitívne rozboria sveta starý základ, položme si otázku, či je pre ročné psychohygienické voľno naozaj potrebné meniť zákony a komplikovať systém sociálneho poistenia.

Podľa návrhu by po 10-ročnom poistení získal pracovník ročnú kompenzáciu vo výške 70 percent čistej mzdy. Ak by, naopak, využil súkromné sporiace schémy, stačilo by mu pri tisíceurovom hrubom plate odložiť si počas dekády každý mesiac 49 eur – pri ročnom zhodnotení dve percentá. A mal by rovnaké plnenie.

Návrh naozaj hrozí konfliktom, ale o to, či aj v 21. storočí potrebu

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.