Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2019, 00:00

Chobotnica Penty žije

Obchody so spriaznenými stranami sú temnou stranou lekárenského biznisu.

Chobotnica Penty žije

Zdravotníctvo je pre Pentu strategickým projektom, ktorý dlhodobo rozvíja. Je to istý biznis. O to viac, keď súčasťou skupiny nie je len rastúca sieť lekární, ale aj súkromná zdravotná poisťovňa. Čiernou dierou biznisu je prevádzkovateľ siete lekární Dr.Max, ktorá má okrem iného aj reklamu v televízii za 4,8 milióna eur. Tá vyrába už tretí rok za sebou stratu.

Výška marže rastie v lekárenskom biznise v závislosti od toho, či predáva onkologické, bežné, alebo voľnopredajné lieky. Aj keď v predaji liekov neexistuje demokracia a je to direktivizmus regulácií štátu, lekárňam poisťovne aj nemocnice lieky preplácajú bez problémov. Navyše lekárne Dr.Max nemocniciam lieky nepredávajú, takže tie im žiadne peniaze nedlhujú. Podľa účtovných závierok akciovej spoločnosti Mirakl sú dôvodom pre narastajúcu stratu významné transakcie so spriaznenými stranami.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.