Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2019, 00:00

Prečo IT sektor potrebuje ženy?

Napriek tomu, že viac ako 50 percent populácie Európskej únie tvoria ženy, v skupine všetkých IT špecialistov ich pôsobí len 17 percent.

Prečo IT sektor potrebuje ženy?
Zdroj: Dreamstime

V Bruseli pred časom odštartovala svoju činnosť ambiciózna pracovná skupina Európskej komisie s inšpiratívnym názvom Ženy v digitálnej dobe.

Prioritou je pritiahnuť prostredníctvom konkrétnych opatrení do sféry informačno-komunikačných technológií väčší počet žien.

Keďže na Slovensku tieto aktivity ako vecný gestor zastrešuje náš úrad, považujem to za záväzné nielen voči všetkým členským štátom, ale predovšetkým voči ženám.

Napriek tomu, že viac ako 50 percent populácie Európskej únie tvoria ženy, v skupine všetkých IT špecialistov ich pôsobí len 17 percent a, žiaľ, zarábajú o 19 percent menej ako muži. Podotýkam, že za rovnakú prácu. Výnimkou nie je ani naša krajina.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.