Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2019, 00:00

V boji o Hongkong ide do tuhého

Carmen Reinhartová z Harvardu, expertka na medzinárodné financie, už v auguste varovala, že protestná búrka v Hongkongu môže byť spúšťačom svetovej ekonomickej recesie.

V boji o Hongkong ide do tuhého
Zdroj: Reuters

Exminister zahraničia USA Henry Kissinger použil na konferencii v Pekingu prirovnanie. V novej studenej vojne síce svet ešte nie je, ale ak je studená vojna temným horským masívom, nachádzame sa v predhorí.

Temnému masívu je naozaj lepšie vyhnúť sa; konflikt medzi USA a Čínou by totiž podľa deväťdesiatšesťročného štátnika mohol byť nakoniec horší ako prvá svetová vojna.

Podľa Kissingera je ešte čas otočiť sa a zísť z predhoria do bezpečia doliny. Pri pohľade do hongkonských ulíc sa však zdá, že dejiny nás ťahajú opačným smerom, v ústrety temnotám.

Investori strácajú dôveru

Carmen Reinhartová z Harvardu, expertka na medzinárodné financie, už v auguste varovala, že protestné búrky v Hongkongu môžu byť spúšťačom svetovej ekonomickej recesie.

Pravda, od augusta sa podmienky na medzinárodných trhoch trochu zlepšili, najmä však vďaka tomu, že centrálne banky opäť uvoľňuj

Vyhrajte 5 x predplatné balíka Digital na rok

Zaregistrujte svoju emailovú adresu cez formulár nižšie a ste v žrebovaní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.