Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.11.2019, 00:00

V boji o Hongkong ide do tuhého

Carmen Reinhartová z Harvardu, expertka na medzinárodné financie, už v auguste varovala, že protestná búrka v Hongkongu môže byť spúšťačom svetovej ekonomickej recesie.

V boji o Hongkong ide do tuhého
Zdroj: Reuters

Exminister zahraničia USA Henry Kissinger použil na konferencii v Pekingu prirovnanie. V novej studenej vojne síce svet ešte nie je, ale ak je studená vojna temným horským masívom, nachádzame sa v predhorí.

Temnému masívu je naozaj lepšie vyhnúť sa; konflikt medzi USA a Čínou by totiž podľa deväťdesiatšesťročného štátnika mohol byť nakoniec horší ako prvá svetová vojna.

Podľa Kissingera je ešte čas otočiť sa a zísť z predhoria do bezpečia doliny. Pri pohľade do hongkonských ulíc sa však zdá, že dejiny nás ťahajú opačným smerom, v ústrety temnotám.

Investori strácajú dôveru

Carmen Reinhartová z Harvardu, expertka na medzinárodné financie, už v auguste varovala, že protestné búrky v Hongkongu môžu byť spúšťačom svetovej ekonomickej recesie.

Pravda, od augusta sa podmienky na medzinárodných trhoch trochu zlepšili, najmä však vďaka tomu, že centrálne banky opäť uvoľňuj

Nenechajte sa obmedzovať

Začnite tento rok absolútne bez obmedzení na HNonline.sk. Predplatné balíka DIGITAL teraz len za 1€ na 7 dní.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.