Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.12.2019, 12:47

Rozpočtová zodpovednosť vezírov zo Súmračnej nezaujíma

Rozpočet verejnej správy na budúci rok je jasne naSmerovaný k víťaznému februáru.

Rozpočtová zodpovednosť vezírov zo Súmračnej nezaujíma
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Vládnemu Smeru sa dá vyčítať všeličo, od spôsobu komunikácie s odbornou verejnosťou ohľadne rozpočtových plánov až po ignoranciu hrozieb medzinárodných inštitúcií, ktoré upozorňujú na prepad deficitu v tvare špirály.

Ideologicky je však rozpočet verejnej správy na budúci rok jasne naSmerovaný k víťaznému februáru. V tomto má Smer jasno bez ohľadu na to, či prvé husle v orchestri hrá primáš alebo jeho zástupca.

​Nepochybujeme o tom, že koncepcia zostavovania rozpočtu je proces mimoriadne zložitý. Horizontálne zohľadňuje minulosť aj budúcnosť výdavkov a príjmov a vertikálne prechádza všetkými sektormi verejných služieb, od armády po šport.

Taký je však život každého financmajstra. Nárok na úspech má, len ak dokáže ostatných presvedčiť, že jeho podoba pravdy je tá pravá.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.