Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2020, 17:00

Veľká dvojka eurozóny sa odrazila odo dna

Dôvera v priemyselnej výrobe a službách Nemecka a Francúzska v januári stúpla na päťmesačné maximum.

Veľká dvojka eurozóny sa odrazila odo dna
Zdroj: Reuters

Kombinácia ekonomickej aktivity v priemysle a v sektore služieb veľkej dvojky eurozóny na začiatku roka 2020 poskočila na päťmesačné maximum.

Nemecká a francúzska ekonomika, známa ako veľká dvojka eurozóny, sú motorom obnovenia dôvery nákupných manažérov v pozitívny ekonomický vývoj. Aktivita v priemyselnej výrobe Nemecka, najväčšej ekonomiky eurozóny, v januári poskočila na 11-mesačné maximum a zdá sa, že sa tak definitívne odrazila odo dna.

V septembri minulého roka hodnota indexu nákupných manažérov z dielne výskumného inštitútu IHS Markit dosahovala 41,4, čo predstavovalo najnižšiu úroveň za posledných desať rokov. Obnovenie dôvery v priemyselnom sektore Nemecka a nárast hodnoty indexu nákupných manažérov na januárových 45,2 podporili najmä pozitívne očakávania vo vývoji obchodných vzťahov USA a Číny.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.