Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 23:09

Vláda bráni prístup dôchodcov k lepším penziám

Chápeme, že starodôchodcovia pociťujú krivdu, okrem odrobiniek od vlády však majú aj ďalšiu možnosť.

Vláda bráni prístup dôchodcov k lepším penziám
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Pri 13. dôchodku je zaujímavé, že sa dá kritizovať zľava aj sprava. V prvom rade, na takéto opatrenie sa malo myslieť už pri rozpočte.

Tiež platí, že predkladatelia to s lepším príjmom pre penzistov nemyslia vážne. Inak by namiesto 13. dôchodku zvážili štedrejšiu valorizáciu.

Extra platba sa však marketingovo predáva lepšie, no tiež sa dá v budúcnosti ľahšie zastaviť, než napríklad znížiť mesačné dôchodky. Ficovci tak nedávajú žiadnu istotu.

Požiadavky starých ľudí chápeme. Mnohí začali pracovať ešte za socializmu a verili, že štát, ktorý im cez tabuľkové mzdy vyplácal málo, no sľuboval všetko bezplatné, sa o nich postará v starobe.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.