Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2020, 17:00

Analýza: Trhy veria, že sú voči vírusu imúnne

Investorov zatiaľ nič nepresviedča o tom, že by mali začať predávať.

Analýza: Trhy veria, že sú voči vírusu imúnne
Zdroj: Dreamstime

Vypuknutie epidémie koronavírusu v Číne bolo pre globálne finančné trhy len krátkodobým zakopnutím. Po počiatočnej korekcii sa akciové trhy opätovne vydali smerom k výšinám a počiatočné straty úplne vymazali.

Z krátkodobého hľadiska sú býčie vyhliadky pre akciové trhy nezmenené. Na denných, týždenných a mesačných grafoch síce akciové indexy vykazujú známky „prekúpenia“, čo signalizuje, že trh je až príliš jednosmerný, ale investorov zatiaľ nič nepresviedča o tom, že by mali začať predávať.

Logika ekonomickej opodstatnenosti obáv zo šírenia epidémie koronavírusu na akciových trhoch totiž neplatí.

Akcioví investori na to majú svoje racionálne vysvetlenie. Hrozbu výrazného ekonomického spomalenia pomohli zahnať správy o tom, že na vírus Covid-19 už existuje vakcína, ktorá ho skôr či neskôr dostane pod kontrolu.

To potvrdzuje presvedčenie investorov o tom, že podobne ako predošlé epidémie SARS, MERS či eboly predstavuje vírus Covid-19 len krátkodobú hrozbu pre ekonomiku.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.