Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2020, 00:00

Lorem ipsum a nezávislé osobnosti

V prípade OĽaNO rozhodne platí, že čím viac písmen v programe, tým väčšia pravdepodobnosť oponovať si.

Lorem ipsum a nezávislé osobnosti
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Pseudolatinský text, použitý aj v titulku, má upriamiť pozornosť na prezentovaný vizuál bez toho, aby sa divák zbytočne rozrušoval obsahom.

Priznajme si, že politické programy spravidla iný cieľ nemajú, aj preto by bolo neférové tvrdiť, že OĽaNO je na tom horšie ako ostatní.

Má však tú „smolu“, že asi bude zostavovať vládu, a preto sa podrobnejšej analýze nevyhne. Veľa písmeniek síce pôsobí fundovane, no rastie aj pravdepodobnosť oponovania si.

V bode 34 časti o školstve obyčajní hovoria, že Testovanie 9 bude „tvoriť základy pre prijímacie konanie na stredné školy“. V bode 47 už navrhujú posilniť prospech a dlhodobé výsledky žiakov, pretože dnes „sa dôraz kladie na výsledky Testovania 9 a prijímacie skúšky“ Azda sa časom rozhodnú.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.