Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2020, 00:00

Nové cesty za kreatívne dlhy

Niektoré nápady odčerpávajú peniaze z dopravného rozpočtu, ktoré by sa mohli použiť na investovanie

Nové cesty za kreatívne dlhy
Zdroj: Ľubomír Kotrha

Keď politici kreslia diaľničné priority, je ťažké niektorý úsek vyradiť s odôvodnením, že nie je až taký dôležitý a môže počkať.

Predsa len sieť autostrád má mnoho deficitov a nájdeme viacero regiónov, ktoré zo svojho ekonomického zaostávania vinia práve zlú dostupnosť pre investorov. Postoj sa mení, keď príde reč na cenu. Práve tu sa rysuje zaujímavý spor vnútri budúcej vlády.

Sme rodina chce rezort dopravy a verí, že entity ako Národná diaľničná spoločnosť či železnice si môžu požičiavať bez toho, aby zvyšovali verejný dlh. Podľa programu hnutia na vyňatie z rozpočtu verejnej správy postačí, aby podnikateľské riziko týchto firiem neznášal štát a aby neboli krížovo dotované.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.