Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 00:00

Keď vás štát ignoruje dvakrát

Súvislá diaľnica do Košíc je nesprávny ukazovateľ úspechu, keďže mnohé regióny zostávajú bokom.

Keď vás štát ignoruje dvakrát
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Po utrpení, ktoré slovenskí navrátilci prežili pri čakaní na spustenie inteligentnej karantény, určite nebudú považovať za najväčší problém návratu domov kvalitu ciest.

Táto téma sa však skôr či neskôr opäť stane dominantnou, a to aj preto, že pracovní migranti musia cestovať za prácou do zahraničia, lebo tá nepríde za nimi. Asi netreba vysvetľovať, že čím je región vzdialenejší od Bratislavy, tým vyššiu nezamestnanosť vykazuje.

Nevyhnutnosťou je tak dochádzanie do cudziny. Živitelia rodín sa teraz musia cítiť štátom ignorovaní hneď dvakrát: preto, že im dlhodobo nedokáže zabezpečiť sľubovanú infraštruktúru, a teraz aj pre právne pochybnú internáciu a zlyhania pri spustení inteligentnej karantény.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.