Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2020, 14:04

Ľadová sprcha v lete

Numerické predikcie v časoch veľkej neistoty strácajú zmysel.

Ľadová sprcha v lete
Zdroj: Reuters

S prognózovaním záporného rastu to má Európska komisia ťažké. Hoci je jej letná prognóza ľadovou sprchou očakávanému scenáru rastu a obnovy, Komisia vie, že nie je prvá ani posledná, lebo miera neistoty po pandémii je príliš veľká. Tým, že ostáva v mantineloch expertného odhadu ECB, si reputáciu nepokazí.

Prognóza na úrovni eurozóny aj EÚ je priemerom priemerov. Aj za predpokladu, že náš rast HDP sa v tomto roku odchýli od centrálneho scenára o polovicu, výsledok eurozóny ovplyvní v rozsahu desatiniek percent. Na konečný odhad prepadu o mínus 8,7 percenta pre eurozónu bude mať zmena nášho rastu vplyv v rozsahu štatistickej chyby. Hurá.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.