10.02.2015, 16:14

Vydierači v bielych plášťoch

Vydierači v bielych plášťoch

Skorumpovaní lekári sa riadia jedným zlatým pravidlom: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať. Doktor Lipták nezatĺkal – na položené otázky odpovedal pravdivo. A kriticky. Otvorene priznal, ako to funguje, priznal dary, priznal rozkrádanie peňazí nemocnicami a lekármi. Mimochodom, dary pacientov pre ambulanciu vo svojich blogoch priznáva už dva roky... Ak ho dnes na Facebooku, v médiách a na Generálnej prokuratúre kameňujú, je to nespravodlivé. A nekonečne hlúpe. Stádo zdvihlo kamene – a hádže ich po tom nesprávnom „hriešnikovi“. Pretože problémom nie sú ambulantní všeobecní lekári (podnikatelia) ako Lipták.

Problémom sú „štátni“ nemocniční operatéri, ktorí vo veľkom pýtajú úplatky od chorých – niektorí vyzbierajú aj 20-tisíc mesačne... A popritom zatĺkajú. A mlčia. Lebo systém im vyhovuje.

Nech je Lipták akokoľvek arogantný a pomýlený v argumentácii, nemožno mu uprieť odvahu a snahu zmeniť skorumpovaný systém. Verejne zaútočil priamo na Pentu – že cez poisťovňu Dôvera a sieť nemocníc a lekárov „dojí“ a „perie peniaze“ poistencov. A zarobila na tom miliardu eur. Penta (Dôvera) ho za to zažalovala, žiadala 33-tisíc eur za poškodenie dobrého mena.

A prehrala.

Ak teraz Liptáka verejne upálime a umlčíme, strelíme si do vlastnej nohy. Už nikto neprehovorí. A nenapadne skorumpovaný systém. A jeho tvorcov – nemocničných lekárov a operatérov. To oni sú úplatné „prasatá“. A vydierači (česť všetkým výnimkám, ktorí sa k úplatkom neznižujú). Najskôr vydierali vládu. Vláda ustúpila. Až za hranu zákona a finančných možností. Dnes, keď lekári v štátnych nemocniciach zarobia v priemere 2 200 eur a špecialisti s praxou cez 3 000 eur, ďalej vydierajú pacientov. Arogantne otrčia dlaň – s ponukou mizerných služieb.

Pretože štátne nemocnice sú dnes (na rozdiel od Liptákovej súkromnej ambulancie) posledné skanzeny, kde ešte naplno smrdí socializmus.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.