Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.02.2015, 18:33

Dag Daniš: Markíza naletela Smeru

Znie to čudne, ale Lipšic, Matovič a Galko naleteli Smeru, resp. súdruhom z ministerstva zdravotníctva. Pri útokoch na doktora Liptáka im sadli na lep ako muchy. Rovnako ako Markíza, ktorá kauzu otvorila. Totiž: podnet na „rozpracovanie“ Liptáka prišiel z ministerstva zdravotníctva. Riaditeľka komunikačného odboru Zuzana Čižmáriková začala v pondelok na sociálnych sieťach upozorňovať na podozrivé vyhlásenia Liptáka, ktorý verejne priznával, že prijíma dary. Mediálna riaditeľka Čižmáriková bola zrejme dostatočne aktívna, pretože Liptáka v ten deň rozpracovali hneď dve televízie. Joj spravila korektnú správu, kde Lipták poprel, že by bral úplatky. Markíza sa chytila úspešnejšie – Lipták sa rozrečnil. A stal sa terčom.

Ak by ľuďom z ministerstva išlo len o princíp a boj proti korupcii, ich verejné podnety na Facebooku by boli v poriadku. Lenže – ľudia zo Smeru a z ministerstva majú s Liptákom iný problém. Lipták roky kritizuje rozkrádanie zdravotníctva, Pentu, miliónové zisky poisťovní, ktoré vláda nerieši – a ministra. Najnovšie Lipták napadol veľký, 140-miliónový projekt „integrovaných centier zdravotnej starostlivosti“. Lipták udrel na ministerstvo, že vec nerieši s lekármi, ale s lobistami. Cez reformnú skupinu zloženú z inžinierov, magistrov a zverolekára... Preto sa zrejme trochu „popracovalo“ na tom, ako ho podhodiť médiám. A zdiskreditovať.
Úspešne.

Inak treba uznať, že Lipták tomu výdatne pomohol. Je naozaj čudný. Prijíma dary, priznáva ich, píše o tom v blogoch. Nakupuje za ne drahé prístroje pre ambulanciu. Do roboty chodí autobusom, pretože sa mu pokazilo auto. A zabáva sa tým, že útočí na Pentu, ministerstvo a na lobistov Smeru, ktorí systém (a ambulantných lekárov) oberajú o príjmy.

Všetko je jasné. Až na to, že nevieme, prečo dobrovoľníci ako Lipšic pracujú pre Smer.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.