Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.08.2017, 00:00

Za polrok 300 percent. Bitcoin je investičné terno

Čoraz viac ľudí sa chce chrániť pred experimentmi centrálnych bankárov.

Za polrok 300 percent. Bitcoin je investičné terno
Zdroj: Reuters

Keď Bitcoin pred štyrmi rokmi stál sto dolárov, mala to byť bublina. Keď zdražel na tisícku, tiež to bola len bublina, ktorá čoskoro spľasne. Podobne pri prekročení dvojtisícovej a trojtisícovej hranice. Teraz sa jeden bitcoin predáva za viac ako štyri tisícky dolárov. A opäť je to vraj iba bublina. Drvivej väčšine ekonómov teda zasa hrozí trapas. Pred desiatimi rokmi nevideli či nechceli vidieť kolosálnu bublinu na trhu nehnuteľností v USA. Teraz nevidia, že bitcoin môže byť niečím viac než len krátkou mániou. Dôvod je v oboch prípadoch rovnaký: realita píše celkom iný príbeh, než si narysovali.

Realitná bublina a finančná kríza nezapadali do príbehu, ktorý väčšina ekonómov prezentovala. Bol to mýtus o chrabrých ekonómoch, ktorí pokorili hospodársky cyklus a prostrední

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.