22.08.2017, 00:00

Nikto vám nedá toľko, ako vám Pavol Frešo sľúbi

Župan po ôsmich rokoch prišiel na to, že vie dať regiónu dopravu zadarmo.

Pavol Frešo
Zdroj: Pavol Funtál

Slováci sa už naučili, že ak sa ponúka niečo zadarmo, treba byť extrémne opatrný. Bratislavský župan Pavol Frešo hodil do verejného priestoru heslo a oblepil ním autobusy. „Doprava zadarmo“ nás vraj zachráni pred zápchami. Navyše sa ňou majú aj zvýšiť príjmy kraja a obcí, lebo desaťtisíce ľudí si zmenia trvalé bydlisko a dane ostanú v Bratislave.

S týmto heslom prišiel pár mesiacov pred voľbami človek, ktorý je županom osem rokov. Prečo až teraz? Pretože mu tečie do topánok a je to neoveriteľný nezmysel. Roky nedokázal presadiť systém integrovanej dopravy a zaradenie vlakov RegioJetu doň. Dokonca zdržoval rozbeh medzimestskej linky českého prepravcu.

Verejná doprava trpí tými istými chorobami ako pred dvadsiatimi rokmi. Električky sú pomalé, nemajú prednosť pred autami, semafory nie sú nastavené tak, aby nečakali. Často sú pomalšie ako autobusy, ktoré napriek buspruhom stoja v zápchach, pretože buspruhy na seba zvyčajne nenadväzujú. Uprednostnenie verejnej dopravy na semaforoch? Asi hudba 23. storočia.

Prímestské autobusy sú tiež pomalé. Ani v digitálnom veku župa nepresadila inteligentný systém,

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.