14.09.2017, 00:00

Británia je a bude priateľom strednej Európy

Vzájomný obchod a úcta medzi krajinami sa brexitom nekončia.

Brexit
Zdroj: Reuters

Spolu s kolegami z Vyšehradskej štvorky dnes v Budapešti diskutujeme o vzájomných hospodárskych vzťahoch. Veľká Británia a krajiny V4 sú prirodzenými a dlhodobými priateľmi a silným partnerom a podporovateľom V4 aj naďalej ostaneme. Preto sa dnes stretávam s ministrami z V4, aby sme pokračovali v posilňovaní existujúcich hospodárskych väzieb a ubezpečím ich, že Británia zostane verným priateľom strednej Európy aj po odchode z EÚ.

Hĺbku vzťahov medzi krajinami možno merať veľkosťou obchodnej výmeny. Celková obchodná výmena medzi V4 a Veľkou Britániou prevyšuje 31 miliárd libier ročne. Takmer 10 percent celkového exportu áut vyrobených na Slovensku smeruje do Spojeného kráľovstva. Sme kľúčovým obchodných partnerom Poľska a firmy ako Rolls Royce a BP majú významnú pozíciu v Česku a v Maďarsku. Za posledných 20 rokov získali britské spoločnosti v tomto regióne dôveryhodných partnerov a nadviazali silné obchodné vzťahy.

Ako britský minister financií si veľmi

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.