Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2017, 00:00

Kanada otvára trh slovenským službám

Dohoda CETA zrušila clá a poplatky pri obchode s Kanadou.

Kanada otvára trh slovenským službám
Zdroj: Reuters
Kanada a Slovensko sú už takmer sto rokov prepojené krajiny. Hlavným dôvodom je niekoľko vĺn emigrácie Slovákov do Kanady. Odhaduje sa, že v Kanade žije viac ako 300-tisíc osôb so slovenskými koreňmi. Mnoho potomkov Slovákov sa však už nehlási k slovenskej národnosti, a preto súčasný počet Kanaďanov so slovenským pôvodom sa odhaduje na 120-tisíc až 200-tisíc.

Je potrebné zdôrazniť, že po novembrovej revolúcii najviac Slovákov oficiálne žiada o vysťahovanie práve do Kanady, teda žiada o Permanent Residence in Canada – trvalý pobyt (respektíve Immigrant Visa). Od roku 1990 získalo trvalý pobyt v Kanade niekoľko desaťtisíc slovenských občanov. Mnohí Slováci sa do Kanady vysťahovali ako podnikatelia alebo živnostníci, iní začali práve v Kanade podni

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.