Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2017, 00:00

Energie rok po. Viac politiky, systémové opatrenia nikde

Regulácie cien elektriny čoraz viac deformujú trh.

Od problému so zdražovaním energií na prelome rokov 2016 a 2017 už ubehol takmer rok. Jedinou zmenou, ktorú kauza priniesla, ak nepočítame koniec šéfa ÚRSO Jozefa Holjenčíka, je ešte väčšia politizácia cenotvorby v energetike. Nedošlo totiž k žiadnym zásadným systémovým zmenám, len že si vláda „prihrala“ vďaka zmenenej legislatíve viac právomocí. Pri menovaní šéfa ÚRSO vyšachovala z celého procesu prezidenta a do rozhodovania v rámci cenových konaní sa v rozpore so smernicami EÚ vrátilo ministerstvo hospodárstva.


Čísla z burzy nepustia...
Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa ÚRSO na čele s vždy poslušným Ľubomírom Jahnátkom popasuje so straníckou úlohou nedopustiť výraznejšie zdražovanie energií. Vývoj na burzách je totiž jednoznačný. Cena elektriny na rok 2018 medziročne z

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.