Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.12.2017, 00:00

Finančné trhy majú jasno: máme sa super a bude lepšie

Pozitívne makroekonomické prostredie vedie ruku investorov.

Finančné trhy majú jasno: máme sa super a bude lepšie
Zdroj: Reuters

November je čas, keď analytici začínajú bilancovať starý rok a zverejňujú očakávania na ten nový. Pomaly končiaci sa rok 2017 je hodnotený pozitívne, globálna ekonomika rastie v rozpätí 3,5 až štyri percentá. Medzinárodný obchod, jeden z motorov globálneho rastu, rastie dokonca ešte rýchlejším tempom. Na maximách sú indikátory ekonomického sentimentu. Nezamestnanosť klesá na rekordne nízke úrovne a inflácia ostáva pod cieľom ECB.

Ešte zaujímavejšie je však čítanie prognóz na budúci rok. Zlý globálny vývoj neočakáva azda nik. Ekonomiky budú rásť naďalej, s nimi aj zamestnanosť a platy. Inflácia by mala zostať naďalej pomerne nízka. Skrátka dnešok je super a zajtrajšok bude ešte lepší. Kam oko dovidí, žiadny mráčik na oblohe

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.