Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2018, 00:00

Exekučná amnestia je ďalšou ranou pre slušných ľudí

Odpustenie dlhov podporuje nezodpovedné správanie.

Exekučná amnestia je ďalšou ranou pre slušných ľudí
Zdroj: Peter Mayer

Slušní ľudia na Slovensku si už začínajú zvykať, že štát tu nie je pre nich. Z každej strany dostávajú údery a exekučná amnestia sa zaradí do zoznamu úderov pod pás. Verejná správa nedokáže za vybrané dane a poplatky poskytovať kvalitné verejné služby. Slušní ľudia sa už len čudujú, ako sa za ich peniaze politici predbiehajú pri plnení požiadaviek časti spoločnosti, ktorá do systému neprispieva, ale požaduje z neho brať čo najviac. Dlhodobo a viditeľne dostávajú prednosť tí, ktorí netvoria hodnoty a neplnia si svoje záväzky.

Je na zamyslenie, s akým nasadením sa politici predbiehajú vo formuláciách znenia exekučnej amnestie. Ani na chvíľu sa nezastavia a neanalyzujú, kto to zaplatí a aký dosah to bude mať na spoločnosť a dôveryhodnosť štátu. Už

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.