Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2018, 00:00

Nový rok, nový krok? Čo dal finančným trhom

Americký minister financií vzbudil obavy o menových vojnách.

Nový rok, nový krok? Čo dal finančným trhom

Kto čakal, že príchod nového roka zmení sentiment na finančných trhoch, ostal sklamaný. Len čo sa investori vrátili z dovoleniek, pustili sa do nakupovania akcií. Tie tak lámu nové historické rekordy. Občas sa síce ozvú hlasy, že ceny akcií sú už vytlačené príliš vysoko a výpredaj môže spustiť to či ono. No vzápätí vyjdú ďalšie pozitívne makroekonomické štatistiky či podnikové výsledky a chmáry sú zažehnané.

Začiatkom januára bol smerom nahor revidovaný odhad rastu HDP eurozóny na úroveň 2,7 percenta v ročnom porovnaní. Pozitívne vyšli aj ukazovatele ekonomického sentimentu, priemyselné objednávky či miera nezamestnanosti. Pomaly sa rozbieha aj výsledková sezóna za posledný štvrťrok 2017. Zisky aj predaje spoločností v prevažnej miere prekonávajú očakávania.

Aby pozitívnych spr

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.