Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2018, 00:00

Zasypať krajinu obrovskými peniazmi nie je riešenie!

Napriek socialistickým heslám sa vyrovnanie regionálnych rozdielov nekoná.

Zasypať krajinu obrovskými peniazmi nie je riešenie!
Zdroj: Reuters

Testovanie piatakov ukázalo údajne roztvárajúce sa nožnice medzi západom a východom krajiny. Ukazuje sa, že v bohatších regiónoch (krajoch, okresoch, školách, rodinách) dosahujú naši piataci v priemere lepšie výsledky ako v chudobnejších. Ak by tento trend pokračoval aj v budúcnosti, rozdelí sa nám Slovensko na vzdelaný, a preto bohatý západ a priemerne až podpriemerne vzdelaný, a preto chudobný východ či juhovýchod. Takže po desiatich rokoch vlády, ktorá má vo svojom programe množstvo sociálnych a socialistických hesiel o vyrovnávaní regionálnych rozdielov, po mnohomiliónových dotáciách sa žiadne vyrovnávanie sociálnych rozdielov nekoná, skôr naopak. Ako je možné, že nefunguje sociálna politika sociálnej vlády, ktorá desať rokov spravuje

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.