Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.03.2018, 00:00

Život v krajine sa zastavil. Dokedy?

Pozornosť sa sústreďuje na zástupné témy a štát stagnuje.

Život v krajine sa zastavil. Dokedy?
Zdroj: Peter Mayer

Zažívame turbulentné časy a to, čo platilo včera, dnes už neplatí. V priamom prenose vidíme, ako sa politici jeden cez druhého predbiehajú vo vyjadreniach, tlačovka strieda tlačovku. Namiesto hľadania východiska z krízy sa do nej zúčastnení zamotávajú čoraz viac. Už prestalo byť dôležité, čo ju spustilo a v akom štádiu je vyšetrovanie smrti dvoch mladých ľudí. Do popredia sa dostalo handrkovanie o moc a nič neriešiace vyhlásenia.

Záujem o riadenie krajiny je na okraji záujmu politikov. Samozrejme, že vyšetrenie vraždy a potrestanie vinníkov musí byť prioritou. No obmedzovať sa iba na gestá v tomto smere nestačí, mali by nasledovať aj racionálne kroky, ktoré od politickej reprezentácie aspoň nateraz chýbajú. Stačí si spomenúť na nedávne zasadnutie parlamentu. Poslanci si uctili pamiatku Jána Kuciaka a jeho snúbe

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.