Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2018, 00:00

Andrej Danko: Pätnásťpercentná daň. Blízka realita?

Štát musí napredovať. Je potrebné pokračovať v rozbehnutých projektoch a úlohách.

Andrej Danko
Zdroj: TASR

Slovenská republika je síce mladý štát, ale od svojho vzniku má za sebou silný príbeh a vo svojej 25-ročnej histórii zahŕňa viaceré zlomové okamihy. Ako predseda parlamentu a zároveň aj predstaviteľ Slovenskej národnej strany som presvedčený, že rozvoj nášho štátu bude úspešne pokračovať a o jeho budúcnosti nebudú rozhodovať ľudia s extrémistickou orientáciou či pochybnou minulosťou.


Napĺňame víziu
Udalosti posledných dní však skôr nahrávajú chaosu a strata vzájomnej úcty a slušnosti nahráva extrémizmu. O to viac sa treba sústrediť na to, čo vie byť naozaj nápomocné a prospešné.


Slovenská národná strana išla do tejto vlády s jasnou víziou, ktorú sa nám postupne darí napĺňať. Len v podnikateľskej oblasti sme zlepšili a zatraktívnili ekonomické prostredie. Rok 2018 už nepozná nezmyselné daňové licencie. Postupne odbúravame aj ďalšie administratívne bariéry, ktoré obmedzujú podnikateľov. Zrušili sme aj zdravotný odvod z dividend. Prvýkrát si živnostníci môžu v tomto roku uplatniť aj vyššie paušálne výdavky. Už teraz pripravujeme analýzu, ako v blízkej budúcnosti znížiť daň z príjmu na 15 percent.


Sila mandátu rozhoduje
Nejde len o víziu. Cestu, na ktorú sa Slovenská národná strana vyberie, vždy úspešne dokončí. Nikto nám neveril, že sa podarí zvýšiť paušálne výdavky, a predsa sa náš cieľ stal realitou. Znížením dane z príjmu zatraktívnime podnikateľské prostredie natoľko, že v konečnom dôsledku z toho bude profitovať štát lepším výberom daní. Slovenská národná strana má v pláne zaviesť do praxe aj ďalšie výhody, a to nielen pre podnikateľov. Všetko však závisí od sily politického mandátu, ktorý máme od našich voličov.


Emócie nesmú rozhodovať
Bez ohľadu na súčasnú situáciu však majme k sebe úctu. Nezatláčajme do úzadia slušnosť a korektnosť. Sme svedkami silných emócií, ktoré viem pochopiť. Viem však aj to, že nemôžu byť hlavnou hnacou silou našich rozhodnutí.


Štát musí napredovať. Je potrebné pokračovať v rozbehnutých projektoch a úlohách. Negativizmus, osočovanie a manipulácie devastujú energiu všetkých, ktorým na budúcnosti Slovenska záleží. Pre Slovenskú národnú stranu je vždy budovanie štátu prvoradým a záväzným poslaním.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.