Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.04.2018, 00:00

Ako vyčistiť európsky vzduch a autá

Ako to vidím ja. Brusel by mal vybudovať novú dopravnú stratégiu na troch kľúčových pilieroch.

Za posledných desať rokov sa emisie skleníkových plynov v Európskej únii znížili naprieč všetkými sektormi ekonomiky – všetkými okrem dopravy, kde sme zaznamenali 20-percentný nárast. Keďže EÚ sa zaviazala k ďalšiemu výraznému zníženiu emisií pristúpením k Parížskemu dohovoru, stáva sa doprava kľúčovou prekážkou dekarbonizácie a potreba agresívnejších reforiem tohto sektora narastá.


Zvláštny dôraz by mal byť kladený na dekarbonizáciu cestnej dopravy, keďže zodpovedá za viac ako 70 percent celkových emisií v doprave. Dekarbonizácia cestnej premávky bude taktiež rozhodujúcim faktorom v zlepšení kvality ovzdušia v mestách, čo predstavuje zásadnú výzvu pre zdravie Európanov. Znečistenie vzduchu spôsobuje viac ako 400-tisíc predčasných úmrtí každý rok a znečistenie z ces

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.