Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.10.2018, 00:00

Slovensku hrozí plán B

Hra na zlých priemyselníkov a dobrých zamestnancov je nebezpečná.

Slovensku hrozí plán B
Zdroj: Dreamstime

Sme v situácii, keď každý, kto má chuť pracovať, si prácu nájde. Pred pár rokmi sa nám o tom mohlo iba snívať. No ekonomika sa vyvíja cyklicky a mali by sme sa pripraviť na deň, keď sa táto priaznivá situácia obráti.

Netreba byť ekonómom, aby si človek uvedomil, že niet pracovných miest bez zamestnávateľov. Firmy vytvárajú podmienky na to, aby ľudia mali prácu, a štát by mal vytvárať podmienky, aby firmy chceli a mohli podnikať. U nás je však v rámci politickej diskusie tento názor v menšine a miestami to dokonca vyzerá tak, že zamestnávateľ je dnes považovaný za zbytočného. Stačí zamestnanec.


Rast do nebies
Ekonomika v posledných rokoch šliape na plné obrátky. Priemerná hrubá mzda vzrástla v druhom štvrťroku 2018 prvý raz nad tisíc eur. Firmy a podnikatelia vyrábajú, majú dokonca nedostatok ľudí. Štátny rozpočet sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.