Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2018, 00:00

Slovensko – stratený raj

Máme piate najvyššie daňovo-odvodové zaťaženie spomedzi štátov EÚ.

Pred pár dňami som si na stránkach HN prečítal komentár Slovensku hrozí plán B, ktorý opisoval slovenskú realitu z pohľadu zamestnávateľov. Smutný opis situácie človeka z praxe je až zarážajúco presný a opisované provizórium v našej ekonomike môže byť prekvapivo blízko.

Na zhoršujúce sa podmienky na podnikanie upozorňujeme už dlho. Dodatočné skryté dane a odvody máme na politickom stole už pravidelne a dosahy na podniky, ktoré tvoria chrbticu nášho národného živobytia, sa počítajú v stovkách miliónov. Politici, ktorí by mali byť prirodzeným partnerom priemyslu a výrobnej sféry, pritom v diskusii o prerozdeľovaní (cudzích) peňazí prestávajú byť prirodzení a aj partnerskí.


Dve merania, jedna hrozba
Slovensko už nie je krajinou s množstvom kvalifikovanej pracovnej sily či podporou nových investícií, po ktorej sa obzerá každý investor. Slovensko má, žiaľ, dnes už piate najvyššie daňovo-odvodové zaťaženie spomedzi štátov EÚ, čo sa prejavilo aj v množstve zahraničných investícií, ktoré u nás práve „vďaka“ tomu neskončili. Podľa štúdie Paying Taxes 2018, každoročne publikovanej Svetovou b

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.