Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.10.2018, 00:00

Pri etickom líderstve vidí pätina zhoršenie

Dôležitý je mentoring, keď sú novoprijatí zamestnanci usmerňovaní, pričom etika by mala byť jednou z kľúčových tém prípravy.

Pri etickom líderstve vidí pätina zhoršenie
Zdroj: Dreamstime

V ostatnom období sa na Slovensku vo viacerých sektoroch začína uvažovať o etických kódexoch. Ide napríklad o IT sektor a poslancov parlamentu. Rada pre štátnu službu v zmysle zákona o štátnej službe pripravila a zaslala na Úrad vlády návrh etického kódexu pre štátnych zamestnancov. Pri jeho príprave vychádzala aj z dotazníkového prieskumu, ktorý prebiehal v máji a júni tohto roka, pričom získala celkovo 5 827 odpovedí, z toho momentálne pracujúcich v štátnej službe bolo 5 781 respondentov, čo reprezentuje viac ako 15 percent štátnych zamestnancov.


Zaujímavé je zistenie, ako hodnotia zamestnanci vývoj etického správania na pracovisku za posledné roky. Iba 18 percent zastáva názor, že sa zlepšilo, 19 percent, že sa zhoršilo. Prevláda názor s podielom 38 percent, že sa etické správanie nezmenilo. Zarážajúce je, že štvrtina respondentov t

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.